Кандидати за упис у Средњу стручну војну школу бирају се путем конкурса, који расписује Министарство одбранеу месецу фебруару, са прецизним условима и начином конкурисања, као и правима и обавезама уписаних ученика.
Конкурс подразумева упис у 1. разред Средње стручне војне школе за који могу конкурисати држављани Републике Србије, против којих се не води кривични поступак нити су осуђивани за таква дела.
Кандидати могу бити ученици који су завршили V, VI и VII разред и прво полугодиште VIII разреда, односно VIII разред основне школе.

НАЧИН КОНКУРИСАЊА

Пријава се подноси територијалном органу Регионалног центра МО (телефоне можете видети на дну стране) на територији сталног места боравка, где се добија и образац пријаве. Уз пријаву треба приложити:
- Оверену фотокопију уверења о држављанству Републике Србије;
- Оверену фотокопију извода из матичне књиге рођених (не старију од шест месеци);
- Потврде надлежних органа да се против њих не води кривични поступак или поступак због кривичног дела за које се гони по службеној дужности, односно да нису осуђивани за таква дела или им није изрицана заводска мера.
- Фотокопију сведочанства основне школе о завршеном V, VI и VII разреду и потврду о оценама за I полугодиште VIII разреда (или фотокопија ђачке књижице) за кандидате који похађају 8. разред, односно фотокопије сведочанства V, VI, VII и VIII разреда основне школе (за кандидате који су завршили основну школу);
Фотокопије се оверавају у територијалном органу Регионалног центра МО уз подношење оригинала на увид.

ПОСТУПАК ПРИЈЕМА

По затварању Конкурса сви пријављени кандидати се обавештавају о термину организоване провере знања из математике, физике и провере физичких способности, која се реализује у Средњој стручној војној школи.
Након обраде постигнутих резултата формира се листа са које се кандидати позивају на психолошку процену.
Листа садржи бодове на основу успеха из основне школе и бодове који су освојени на тесту из математике, физике и провере физичких способности (40+20+20+20=100 бодова). Након реализоване психолошске процене, кандидати који испуњавају услове, обавиће здравствене прегледе у ВБ Ниш, ВМЦ Нови Сад и ВМЦ Карабурма.
Знање из физике и математике утврђују се тестирањем. За припрему за тестирање користе се збирке за полагање завршног испита из физикеа и математике које је издало Министарство просвете Републике Србије.