Конкурс за упис у школску 2021/2020. годину

14. 02. 2021

Од 15. фебруара отворен је конкурс за упис у Средњу стручну војну школу. Конкурс за упис у школску 2021/2022. годину можете прочитати у одељку УПИС или овде.

Нова класа ученика Средње стручне војне школе – „1300 каплара” бројаће 60 ученика на следећим смеровима:

• Телекомуникације и информатика,
  • Јединице за електронска дејства,
  • Ваздухопловно-технички смер,
  • Артиљеријско-ракетне јединице за противваздухопловна дејства и
  • Ваздушно осматрање и јављање.

Како уписати Средњу стручну војну школу:

• Пријавити се на конкурс
  • Савладати пријемни из математике и физике и физичку проверу
  • Реализовати медицинско здравствену проверу и психолошку процену

Током школовања Средња стручна војна школа пружиће Вам бесплатан смештај у интернату, квалитетан наставни кадар, савремене кабинете и лабараторије, обуку на најновијим средствима технике, сигуран посао на почетним дужностима подофицира Војске Србије.

Кроз школовање очекује вас пуно изазова. Настава се реализује у по принципу дуалног образовања (три године у матичној школи, док је последња година школовања у Центрима за обуку и јединицама Војске Србије). Наставне посете, екскурзије, такмичења, обука у пливању, обука у скијању, практична војна обука и стажирање су саставни део наставног процеса.

Секције, курсеви, факултативна настава, културно-забавне активности, спорт и научно-техничке делатности употпуњују време током школовања.