po

ЧЕТВРТО МЕСТО ЗА УЧЕНИКЕ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ „1300 КАПЛАРА“ НА МЕЂУНАРОДНОМ КАДЕТСКОМ КУПУ

27. 07. 2021

Тим Средње стручне војне школе „1300 каплара“ је у периоду од 12.07. до 15.07. 2021. године учествовао на Првом међународном кадетском купу (1st International Cadet Cup) у Р. Мађарској, у Центру мађарског министарства одбране за рекреацију, коференције и обуку (Military Recreation, Training and Conference Center) у Балатонокаратији (Balatonakarattya). Тим наше школе, ученици Младен Стојковић, Младен Савић, Милан Крстић и Јован Гавриловић, освојили су 4. место.

На наведеном такмичењу у војним играма учествовале су екипе из Р. Чешке, Р. Украјине, Р. Румуније, Р. Мађарске и Р. Србије. Екипу Средње стручне војне школе „1300 каплара“ представљао је потпуковник Дарко Јанковић, маст. инж. у сарадњи са војним службеником Сањом Корићанац, професором енглеског језика.

Детаљније о току такмичења можете погледати ОВДЕ