IMG_20250813_110602_478x500.jpg

Ученик Средње стручне војне школе "1300 каплара" освојио треће место на Међународном Хипо такмичењу

13. 08. 2025

Ученик другог разреда Средње стручне војне школе "1300 каплара", Вук Миладиновић, освојио је треће место на престижном Међународном Хипо такмичењу (Hippo – English Without Borders – The Contest), одржаном у Великој Британији. У конкуренцији најбољих ученика из готово свих земаља Европе, Вук је остварио изузетан успех и потврдио висок ниво знања енглеског језика.

На основу резултата постигнутих на Националном финалу у Србији, Вук је, заједно са још два ученика, изабран да представља нашу земљу у завршном, трећем кругу овог међународног такмичења. Оно се одржало на Оксфорд интернационал колеџу у Брајтону (Oxford International College Brighton) од 5. до 12. августа 2025. године. Вук је на такмичење отпутовао у пратњи своје професорке енглеског језика, Сандре Виличић Бан.

Током боравка у Великој Британији, учесници су прошли кроз интензивне припреме које су обухватале предавања, практичне вежбе, као и бројне полудневне и дневне екскурзије, посете културно-историјским знаменитостима и музичким догађајима. Само такмичење одржано је у понедељак, 11. августа.

Иако су Србију представљала три ученика, Вук Миладиновић је био једини који је освојио награду, чиме је на најбољи начин представио своју школу и државу.

Средња стручна војна школа "1300 каплара" може с поносом да истакне још један велики успех – овога пута на међународном нивоу. Овај резултат сведочи о изузетном труду, посвећености и таленту ученика, али и о квалитету наставе и ширини образовања које школа пружа. Њени ученици не стичу само уско стручна знања, већ су припремљени да се равноправно такмиче и постижу успехе у различитим областима на највишем светском нивоу.

 

 

Верзија за штампу

 

A+ A-

Последње вести

Важнији линкови