Sertifikat KGL.jpg

KGL Contest

20. 03. 2020

Ученици Средње стручне војне школе узели су учешће у међународном KGL Contest такмичењу из енглеског језика. Први круг такмичења реализован је у Средњој стручној војној школи, где су ученици остварили запажене резултате.

У згради наше школе 25. јануара ове године одржано је међународно КГЛ (KGL - Kangaroo Global Language) такмичење из енглеског језика чији је организатор ИТА (ITA - International Testing Authority). Тестови за све нивое такмичења су стандардизовани и састављени у складу са описима датим у Заједничком европском референтном оквиру за језике ЦЕФР (CEFR - Common European Framework of References). Значајно је то што је могућност субјективног оцењивања радова искључена будући да се тестови прегледају у Ирској машинским путем.

Из Средње стручне војне школе учествовало је 14 кандидата који су радили тестове у распону од нивоа Б1 до Б2, а укупно је у првом кругу овог такмичења било 911 такмичара из 85 школа из Србије. На нивоу А2 надметало се 196 ученика, на нивоу Б1 - 182, на нивоу Б2 - 164 и на нивоу Ц1 - 22 такмичара. Пропозиције налажу да се у други круг пласира 10-12% најуспешнијих кандидата осим на највишем Ц1 нивоу где због малог броја пријављених даље иде првих 16 такмичара.

За похвалу је ученик Огњен Раковић из 48. класе ССВШ јер је успео да освоји захтевани број поена за пролаз у други круг на нивоу Б2. Овим постигнућем Средња стручна војна школа се сврстава у 10% школа које су оствариле најбољи резултат на овогодишњем КГЛ такмичењу.

За допринос и помоћ у реализацији такмичења Средња стручна војна школа добила је признања од представник CYCLO PROJECT-а. Поред наведених признања Средња стручна војна школа добила је и сертификат успешности проласка ученика у други круг такмичења и налази се међу 10% школа у свету које су то оствариле.

За успех ученика и Средње стручне војне школе најзаслужнија је била наставник енглеског језика Сања Корићанац.

• 31.03.2024. | ОБАВЕШТЕЊЕ О УПИСУ У СРЕДЊУ СТРУЧНУ ВОЈНУ ШКОЛУ „1300 КАПЛАРА“ У ШКОЛСКУ 2024/2025. ГОДИНУ

Поштовани кандидати и родитељи, овде можете погледати све битне информације о реализацији конкурса за пријем лица из грађанства у Средњу стручну војну школу "1300 каплара" у школској 2024/2025. години

• 31.03.2024. | Акција „ОТВОРЕНА ВРАТА“

Средња стручна војна школа „1300 каплара“ организује акцију „Отворена врата“ сваке суботе,
    од 9. децембра 2023. године, изузев зимског распуста, новогодишњих и Божићних празника и 17. фебруара 2024. године, па све до 30. марта 2024. године.

• 24.03.2024. | Припадници Универзитета одбране и Војне академије успешни на 31. Новосадском полумаратону

Tрадиционални међународни 31. Новосадски полумаратон, који је одржан данас у Новом Саду, окупио је преко 1800 такмичара и такмичарки из двадесетак земаља, који су се такмичили у дисциплинама 21,097 километара, 10,5 километара, 5 километара, штафетној трци на 21,097 километара и нордијско ходање на 10,5 километара, међу којима су запажено место заузели официри, кадети, ученици и војни службеници, припадници Ректората Универзитета одбране, Школе националне одбране, Војне академије, Војне гимназије и Средње стручне војне школе „1300 каплара“.

• 20.03.2024. | Посета Војном аеродрому "пуковник-пилот Миленко Павловић" у Батајници

Дана 20. марта 2024. године ученици треће године школовања, 52. класе Средње стручне војне школе ,,1300 каплара", посетили су 204. ваздухопловну бригаду на Војном аеродрому "пуковник-пилот Миленко Павловић" у Батајници, у пратњи ск Ивана Кнежевића и разредног старешине војног службеника проф. Александре Милосављевић.

• 18.03.2024. | ОБЕЛЕЖЕН ДАН ВОЈНЕ АКАДЕМИЈЕ

Свечаност поводом прославе Дана Војне академије - 18. марта одржана је данас у касарни „Генерал Јован Мишковић“ у Београду.
    Свечаности су присуствовали државни секретар у Министарству одбране Немања Старовић, ректор Универзитета одбране бригадни генерал проф. др Бобан Ђоровић и начелник Управе за обуку и доктрину Генералштаба бригадни генерал Мухарем Фазлић.

• 18.03.2024. | УРУЧИВАЊЕ ДИПЛОМА, НАГРАДА И ПРИЗНАЊА НА ВОЈНОЈ АКАДЕМИЈИ

Поводом обележавања Дана Војне академије – 18. марта, начелник Војне академије пуковник ванредни професор др Срђан Благојевић уручио је дипломираним студентима мастер академских студија дипломе о завршеном школовању на Војној академији и доделио награде за најбољу катедру, најбољег наставника, наставника вештина, научног радника, најбољег наставника у Војној гимназији и Средњој стручној војној школи, најбољим кадетима и ученицима

• 26.02.2024. | УСПЕШНО ЗАВРШЕНА ОБУКА У СКИЈАЊУ УЧЕНИКА СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ "1300 КАПЛАРА"

Ученици другог разреда Средње стручне војне школе "1300 каплара успешно су завршили обуку у скијању на 51. скијашком полигону на Копаонику