IMG-75095ea8f3f56c066f96cf0dd4e74010-V.jpg

Присуство ученика Средње стручне војне школе „1300 каплара“ на помену поводом обележавања годишњице погибије хероја мајора Милана Тепића

02. 10. 2022

У недељу, 02. октобра 2022. године, ученици 51, 52. и 53. класе присуствовали су помену поводом обележавања годишњице погибије хероја мајора Милана Тепића.

Помен поводом обележaвања годишњице погинулом хероју мајору Милану Тепићу држао је јереј-капетан Славко Папић у Цркви Светог архангела Гаврила у Београду.

Након одржаног помена у Цркви Светог архангела Гаврила, ученици су у пратњи јереја-капетана Славка Папића обишли споменик хероју мајору Милану Тепићу, који се налази у Београду, на углу улица Љутице Богдана и Кнеза Александра Карађорђевића на Дедињу.

Милан Тепић је рођен у месту Комленац код Козарске Дубице 1951. године, а погинуо је 29. септембра 1991. године, у Беденику, код Нове Раче. Не желећи да препусти непријатељу велико складиште оружја и муниције, мајор Тепић дигао је у ваздух војно складиште и себе.

Тепић је 19. новембра 1991. године, постхумно одликован за изванредан подвиг у борби против непријатеља приликом њиховог напада на касарну ЈНА у Бјеловару и проглашен народним херојем Југославије.