1676875489354_799x600.jpg

УСПЕШНО ЗАВРШЕНА ОБУКА У СКИЈАЊУ УЧЕНИКА СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ "1300 КАПЛАРА"

26. 02. 2024

Ученици другог разреда Средње стручне војне школе "1300 каплара успешно су завршили обуку у скијању на 51. скијашком полигону на Копаонику.

Током једанаестодневне обуке ученици Средње стручне војне школе "1300 каплара", предвођени најбољим инструкторима из система одбране, са успехом су савладали још један изазов који је постављен пред њих, показавши изузетну мотивисаност и физичку припремљеност.

- Добра организација, савремена и нова опрема, одлични услови за извођење обуке, као и квалитетан инструкторски и ученички кадар, сваке године доводе до успешног завршетка обуке. Већина ученика се овде први пут сусреће са скијашком опремом, а на крају обуке заједно се спуштамо низ неке од најзахтевнијих стаза на Копаонику. То је најбољи показатељ квалитета обуке коју овде реализујемо – наводи руководилац обуке, професор Андрија Бућић, и истиче задовољство одличним резултатима ученика на завршном оцењивању.

Успешно завршену обуку ученици су обележили пригодном приредбом коју су, заједно са разредним старешинама, припремали у слободно време током боравка на Копаонику, а овогодишњој приредби присуствовао је начелник Војне академије пуковник ванр. проф. др Срђан Благојевић. Tоком приредбе ученици су приказали раскошан таленат, рецитовали су, певали, свирали, беседили, глумили, играли и још једном одушевили све присутне својом енергијом и наступом.

Након једанаест прелепих дана на Копаонику и последњег подизања заставе током обуке, ученици су раздужили опрему и организованим превозом враћају се у Интернат, спремни за нове обавезе и изазове.

Обука у зимским условима реализује су у складу са Наставним планом и програмом Средње стручне војне школе "1300 каплара" у оквиру посебних облика наставе током друге године школовања и са правом носи епитет „омиљене војне обуке “.

Подсећамо вас да је Конкурс за упис у Средњу стручну војну школу "1300 каплара" у школској 2024/2025 години отворен и да сви заинтересовани кандидати могу поднети пријаве до 31. марта 2024.године.

Све детаље о упису у Средњу стручну војну школу "1300 каплара" можете погледати на следећем линку Упис у Средњу стручну војну школу "1300 каплара", или нас можете контактирати путем телефона 011/3603-634, 011/303-738 и 011/3603-972 или путем имејл адресе ssvs@mod.gov.rs.