1696154150599_320x240.jpg

УЧЕШЋЕ УЧЕНИЦА СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ "1300 КАПЛАРА" НА ЖЕНСКОЈ ТРЦИ

01. 10. 2023

Данас, 1. октобра на Ади Циганлији, са почетком у 10.00 часова, одржана је традиционална Женска трка под слоганом "Ја То Могу". Ова активност је одржана под покровитељством  Београдског маратона. Учешће на овој трци узеле су ученице Средње стручне војне школе "1300 каплара".

Наше ученице на ову активност водио је професор физичке културе и спорта, Глигор Шкрпан.

Примећено је да влада велико интересовање међу женама за активан и здрав живот, те је се на ову трку одазвало преко 2 000 жена свих доби, које су трчале и ходале око језера у дужини од 7,7 километара.  Овај спортски догађај намењен женама има циљ да промовише значај физичке активности, посебно трчања и ходања, као својеврсне превенције у очувању здравља, али и незаборавно дружење, уз јачање солидарности кроз подршку и мотивацију.

Захваљујемо се нашим девојкама које су браниле боје наше школе и Војске Србије у целини.