Poseta ministra 11.jpg

ПОСЕТА МИНИСТРА ОДБРАНЕ

05. 09. 2020

ПОСЕТА МИНИСТРА ОДБРАНЕ СРЕДЊОЈ СТРУЧНОЈ ВОЈНОЈ ШКОЛИ

Дана 01. 09. 2020. године министар одбране господин Александар Вулин поводом почетка школске 2020/2021. године обишао је ученике и интернат Средње стручне војне школе.

Приликом обиласка наше Школе, министар одбране господин Александар Вулин отоворио је нову ваздушну стрељану Средње стручне војне школе.

Новоотворена ваздушна стрељана Средње стручне војне школе, најмодернија је ваздушна стрељана у нашој земљи. Министар одбране господин Александар Вулин присуствовао је приказу гађања ваздушним оружјем.

Ваздушна стрељана Средње стручне војне школе опремљена је најсавременијом опремом и савременим ваздушним оружјем.

Начелник Средње стручне војне школе пуковник доц. др Стеван М. Мушицки министру одбране господину Александру Вулину презентовао је нову опрему за радиогониометрисање, истичићу значај исте у обуци ученика смера за електронска дејства.

Начелник Средње стручне војне школе пуковник доц. др Стеван М. Мушицки захвалио се министру одбране господину Александру Вулину на пруженој помоћи и подршци у развоју Средње стручне војне школе и тим поводом министру одбране господину Александру Вулину уручио Плакету Средње стручне војне школе.

Министар одбране господин Александар Вулин истакао је да војно образовање кључ и основ сваке војске, посебно истичући услове школовања које имају наши ђаци и да се у Средњој стручној војној школи стварају изванредни подофицири, али да се припремају да постану и официри уколико буду ишли на Војну академију.