viber_image_2024-03-24_15-56-05-616.jpg

Припадници Универзитета одбране и Војне академије успешни на 31. Новосадском полумаратону

24. 03. 2024

Традиционални међународни 31. Новосадски полумаратон, који је одржан данас у Новом Саду, окупио је преко 1800 такмичара и такмичарки из двадесетак земаља, који су се такмичили у дисциплинама 21,097 километара, 10,5 километара, 5 километара, штафетној трци на 21,097 километара и нордијско ходање на 10,5 километара, међу којима су запажено место заузели официри, кадети, ученици и војни службеници, припадници Ректората Универзитета одбране, Школе националне одбране, Војне академије, Војне гимназије и Средње стручне војне школе „1300 каплара“.

Преко 120 припадника Универзитета одбране и Војне академије предвођених пуковником Еплер Игором и пуковником Зораном Кнежевићем достојно је репрезентовало своје организационе целине из састава Универзитета одбране и Војне академије, кроз остваривање добрих резултата и фер плеј спортско надметање.

Најбоље резултате у штафетној трци постигла је екипа кадета Војне академије која је заузела друго место у свеукупном пласману иза екипе 72. бригаде за специјалне операције. Екипа Војне академије наступила је у саставу: Дарко Илић 146. класа, Ђорђе Петровић 147. класа, Јован Гавриловић 148. класа и ученик 50. класе Средње стручне војне школе "1300 каплара", Лука Бабић 148. класа и ученик 48. класе Војне гимназије Стефан Новковић, док је војни службеник Марија Панић тријумфовала у трци нордијско ходање на 10,5 километара, другу годину за редом.

Треба напоменути да су своје трке успешно поред пуковника Еплера и Кнежевића, војног службеника Марије Панић завршили и потпуковник Дејан Михајловић, капетан фрегате Милан Кресојевић, капетан прве класе Марко Михајлов, војни службеници Грегор Шкрпан и Драган Стрелић.