jov4357_1725011287.jpg

Свечаност поводом завршетка школовања 51. класе ученика Средње стручне војне школе "1300 каплара"

30. 08. 2024

Свечаност поводом завршетка школовања ученика 51. класе Средње стручне војне школе „1300 каплара“ и промоције у прве подофицирске чинове одржана је данас на Војној академији.


Данашњој свечаности присуствовали су државни секретар у Министарству одбране Миле Јелић, заменик начелника Генералштаба генерал-потпуковник Желимир Глишовић, вршилац дужности помоћника министра за људске ресурсе Синиша Радовић, ректор Универзитета одбране бригадни генерал проф. др Бобан Ђоровић, начелник Управе за телекомуникације и информатику Генералштаба бригадни генерал Миле Витезовић, начелник Војне академије пуковник ванр. проф. др Срђан Благојевић, главни подофицир Војске Србије заставник прве класе Ненад Стевић и представници Универзитета одбране.

Ректор Универзитета одбране, у свом обраћању, рекао је да у свечаном строју стоји шеста генерација подофицира, која је успешно завршила четворогодишње школовање у Средњој стручној војној школи „1300 каплара”.


Данашња средња стручна војна школа прошла је кроз темељне реформе које су имале циљ да од ње створе савремену и ефикасну образовну установу према потребама и задацима Војске Србије. Квалитет образовања њених ученика директно се одражава на развој одбрамбених способности државе. Захваљујући преданом раду свих запослених у Средњој стручној војној школи наша војска данас добија нову генерацију стручних и одговорних подофицира, који ће стечена знања успешно примењивати у својим јединицама. И ове године најбољи међу вама добили су прилику да своје школовање наставе у Војној академији. То је велики успех који заслужује похвале и честитке – нагласио је ректор Универзитета одбране.

Обраћајући се најмлађим подофицирима Војске Србије, генерал Ђоровић је поручио да их је Средња стручна војна школа наоружала знањем и вештинама, али и изградила у моралном погледу.

 
Овде сте пре четири године дошли као деца, са амбицијом да постанете старешине Војске Србије, а данас сте остварили један велики и важан животни циљ. Пред вама је одговоран, занимљив и динамичан посао. Приступите му храбро. Учите и усавршавајте се стално, јер ваша струка то захтева. Свако ново знање које стекнете представљаће вредност вашој јединици и вама лично. Брините о војницима као о својим најближима. Будите им узор и учитељ. Са средствима која су вам поверена поступајте одговорно и професионално. Честитам вам успешан завршетак школовања и желим добро здравље, срећу и успех на почетним дужностима у јединицама Војске Србије. Живела Војска Србије! Живела Србија – закључио је генерал Ђоровић.

Тим поводом, државни секретар Јелић уручио је награде најуспешнијим ученицима 51. класе – Павлу Јакићу (4,85) са смера Јединице за електронска дејства, Катарини Михајловић (4,72) са Ваздухопловнотехничког смера и Милици Цветковић (4,72) са смера Телекомуникације и информатика.


Честитајући завршетак школовања, начелник Средње стручне војне школе „1300 каплара“ капетан бојног брода Срђан Миљковић пожелео је ученицима 51. класе да своје обавезе извршавају часно, доследно и одговорно и да на тај начин допринесу унапређењу стања у будућим јединицама.

Знање и вештине које сте стекли током школовања несебично преносите на своје млађе колеге и војнике и усавршавајте стечена знања. Учите од старијих и искуснијих, слушајте своје претпостављене и будите им ослонац и подршка. Будите колегијални и посвећени јединици и јачајте своје колективе. Честитам вам успешан завршетак школовања. Будите поносни што сте изабрали частан и одговоран позив – истакао је начелник Средње стручне војне школе.

У име 51. класе обратио се ученик Павле Јакић, који је рекао да је његова генерација током школовања научила да буду не само подофицири Војске Србије, већ како да постану узорни ђаци, угледни грађани и добри људи.


Пожртвованост и рад наших старешина, професора и породица довели су до тога да ми постанемо оно што смо данас и оно што ћемо тек бити. Хвала вам, јер због тога ми данас поносно стојимо испред свих, знајући да смо постигли наш циљ. Наша војска је одувек била та која је народу уливала поверење и сигурност и увек била одраз храбрости, човечности и спремности да у сваком тренутку, делима, а не речима, помогне свом народу – рекао је Јакић.

Верзија за штампу

 

A+ A-

Последње вести

  • 08.04.2026. | ТЕРМИНИ РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПСИХОЛОШКО И МЕДИЦИНСКО-ЗДРАВСТВЕНЕ ПРОЦЕНЕ

    Обавештење о првом делу селекције кандидата из грађанства за упис у
    Средњу стручну војну школу „1300 каплараˮ
    за школску 2026/2027. годину

  • 31.03.2026. | КОНКУРС ЗА ПРИЈЕМ КАНДИДАТА У СРЕДЊУ СТРУЧНУ ВОЈНУ ШКОЛУ „1300 КАПЛАРА” У ШКОЛСКУ 2026/2027. ГОДИНУ

    Поштовани кандидати и родитељи,

    конкурс за пријем кандидата из грађанства у Средњу стручну војну школу „1300 каплара” у школску 2026/2027. годину отворен је од 15. фебруара до 31. марта 2026. године.

  • 30.03.2026. | ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА УПИС У СРЕДЊУ СТРУЧНУ ВОЈНУ ШКОЛУ „1300 КАПЛАРАˮ

    Средња стручна војна школа „1300 каплара” организује припремну наставу из математике и физике за ученике који су конкурисали за упис у нашу школу.Припремна настава почиње у суботу 4. априла 2026. године а реализује се у просторијама интернатске зграде. Намењена је свим заинтересованим ученицима који желе да се што боље припреме за пријемни испит у мају и провере своје знање из наведених предмета.

  • 29.03.2026. | УЧЕШЋЕ НАШИХ УЧЕНИКА НА ТРЦИ СА ПРЕПРЕКАМА НА АДИ ЦИГАНЛИЈИ

    Дана 29.03.2026. године спортско удружење Ultimate OCR and trail организовало је јединствен спортски догађај у Београду који је одржан на Ади Циганлији. Могућност пријављивања за учешће су имали сви љубитељи авантуре, адреналина, природе и спорта, који од себе очекују нешто ново. Такмичари су имали могућност да бирају између три трке у истом дану у да учествују у штафети у виду тимског пласмана. Ученици средње стручне војне школе „1300 каплара” такође је била један од важних фактора у организацији такмичарског дела OCR-а, као и у пружању помоћи током саме организације.

  • 29.03.2026. | ПРИПАДНИЦИ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ „1300 КАПЛАРА” НА МЕЂУНАРОДНОМ 33. НОВОСАДСКОМ ПОЛУМАРАТОНУ

    Официри, кадети, ученици и војни службеници, припадници Војне академије, Војне гимназије и Средње стручне војне школе „1300 каплара“, наступили су у великом броју на међународном 33. Новосадском полумаратону одржаном у Новом Саду. Овогодишњи полумаратон окупио је преко 2000 такмичара и такмичарки из двадесетак земаља, који су се такмичили у дисциплинама 21,097 километара, 10,5 километара, 5 километара и штафетној трци на 21,097 километара. На овом спортском догађају представљало је 45 ученика Средње стручне војне школе, у пратњи са координатором наставником физичке културе Глигором Шкрпаном и начелником средње стручне војне школе „1300 каплара” Срђаном Миљковићем који су на најбољи начин презентовали војно школску установу.

  • 28.03.2026. | Наша ученица изборила пласман на републички ниво такмичења из српског језика

    У суботу, 28. марта 2026. године, на Филолошком факултету Универзитета у Београду одржано је Окружно такмичење из српског језика и језичке културе.Нашу школу представљали су ученици 56. класе, Лука Јовановић, Сандра Димитријевић и Јелена Станојевић, као и ученица 55. класе, Мина Радојевић.Ученици су се за такмичење припремали уз стручну подршку наставнице српског језика Милене Спасојевић. Посебно се истакла ученица другог разреда, Мина Радојевић, која је освојила високо друго место и тиме обезбедила пласман на републички ниво такмичења.

  • 24.03.2026. | УЧЕНИЦЕ СРЕДЊЕ СТРУЧНЕ ВОЈНЕ ШКОЛЕ „1300 КАПЛАРА“ УЧЕСТВОВАЛЕ НА КЊИЖЕВНОЈ ВЕЧЕРИ У БЕОГРАДУ

    Ученице 54. класе Средње стручне војне школе ,,1300 каплараˮ, Тина Јанићијевић и Николина Обрадовић, присуствовале су синоћ, 24. марта, књижевној вечери одржаној у Конаку кнегиње Љубице. Организатори догађаја били су представници Интернационалне полиције, уз подршку пуковника Небојше Пантелића.

Важнији линкови